Strona główna » KUP DZIECKU… ZŁOTO ZA 500+

KUP DZIECKU… ZŁOTO ZA 500+

A gdyby tak… świadczenie 500+ (za chwilę 800+) zainwestować w start dziecka w dorosłe życie? Jaka forma inwestycji będzie najbezpieczniejsza, a zarazem pozwoli na pomnożenie przeznaczonych na nią pieniędzy w przyszłości? A gdyby tak to świadczenie 500+ wymienić na sztabki złota?

Inwestowanie pieniędzy to jeden z najlepszych sposobów na ich pomnażanie. W dzisiejszych, szalonych czasach ciągłego wzrostu cen, taka inwestycja może przyjść z odsieczą w przyszłości. Istnieje wiele form pomnażania kapitału, na przykład kupno nieruchomości. Nie jest to jednak opcja dostępna dla większości obywateli zarabiających średnią krajową, a inne sposoby, jak na przykład inwestycje na giełdzie, wciąż wiążą się z dużym ryzykiem utraty pieniędzy. Bezpieczną i efektywną formą lokowania oszczędności jest kupno złota w postaci sztabek.

Dlaczego więc nie przeznaczyć świadczeń 500+ w bezpieczny zakup sztabek „po kawałku”? Obecnie każde dziecko do 18. roku życia dostaje z programu aż 108 tysięcy złotych. Oznacza to, że gdyby rodzice przeznaczyli je na złoto, to dziecko na swoją 18-stkę mogłoby dostać ok. 13 złotych, uncjowych sztabek. Gdy w styczniu 2024 roku będzie wprowadzone nowe świadczenie i kwota wzrośnie do 800 złotych będzie to już sumarycznie 172 800 złotych, czyli przy obecnych cenach ponad 21 uncji złota.

Zakup złota od lat jest sposobem na zabezpieczenie wartości pieniędzy w czasie. Teraz w Polsce można to robić długoterminowo już od 50 zł miesięcznie. Coraz więcej rodziców decyduje się, by w ten sposób odkładać świadczenie 500+ na przyszłość swoich dzieci. Na czym polega ta forma inwestycji i dlaczego jest to dobre rozwiązanie, gdy mamy do dyspozycji niewielkie kwoty? Odpowiedź daje Goldsaver – nowoczesny sklep internetowy, w którym złote sztabki można kupować „po kawałku”.

złoto

Jako pierwsi wprowadziliśmy na polski rynek rozwiązanie funkcjonujące już w USA, czyli kupno złotej sztabki w kawałkach – mówi Michał Tekliński – Dzięki temu naprawdę każdego stać na odkładanie i inwestycję w złoto. Wystarczy zarejestrować się na stronie goldsaver.pl i rozpocząć zakupy. Nie trzeba deklarować kwot, ani częstotliwości wpłat. Minimalna kwota zakupu to 50 zł, ale może to być 200, 300 czy 500 zł. Każda wpłata jest zakupem odpowiadającej jej liczbie gramów złota na bazie aktualnego kursu. Po uzbieraniu wymaganej gramatury fizycznej sztabki (1 uncja o wadze 31,1 gram), trafia ona do nas i oczywiście możemy inwestować dalej lub zamienić sztabki na gotówkę.

Inwestycja w złoto jest uznawana za bardzo bezpieczną, gdyż złoto chroni wartość pieniądza przed inflacją, a także przed zawirowaniami gospodarczymi, finansowymi czy geopolitycznymi. Złoto jest środkiem uniwersalnym – ze względu na niewielkie rozmiary można je łatwo przewozić, a także wymienić niemal na całym świecie na dowolną walutę.

Złoto to świetny sposób na lokowanie pieniędzy w formie długoterminowej – tłumaczy Michał Tekliński – Pieniądze fizyczne, jak wiemy, z czasem tracą siłę nabywczą, czyli za tę samą kwotę kupujemy mniej. W przypadku złota mamy pewność, że jego sprzedaż przyniesie zysk w przyszłości. Gdy rośnie popyt na złoto, rośnie też jego cena.

Inwestycja w sztabki złota to doskonały sposób na odkładanie pieniędzy dla siebie i dla najbliższych. Jest to też świetny pomysł na prezent np. na czas osiągnięcia pełnoletności. – Załóżmy, że kupiliśmy dla naszej pociechy sztabkę złota w 2005 roku i zapłaciliśmy za nią 444 USD – mówi ekspert Goldsaver. –
Gdy dzisiaj dajemy ją naszej córce lub synowi w prezencie na 18. urodziny, jej wartość wyniesie już 1859 USD, a więc ponad 4 razy więcej niż za nią zapłaciliśmy!

Warto skorzystać z tego bezpiecznego pomysłu na inwestycję, szczególnie, że złota nie da się dodrukować. Ciekawostką, o której niewiele osób wie, jest fakt, że dostępne na świecie złoża tego kruszcu, według niektórych ekspertów, mogą się wyczerpać już za 50 lat…

Fot. Sabrianna, Dmitry Demidko, unsplash.com